Güvenlik Bilgi Formu (MSDS-SDS)

Güvenlik bilgi formu: İnsan sağlığı ve çevrenin, zararlı maddelerden ve karışımlardan olumsuz etkilenmemesi ve korunması amacıyla, zararlı maddelerin ve karışımların özelliklerine ilişkin ayrıntılı bilgileri içeren belgeyi ifade eder.
GBF, piyasaya arz edilen ürünlerin formülasyonundaki zararlı maddelerin ve karışımların insan sağlığı ve çevre üzerinde yaratabilecekleri olumsuz etkilere karşı etkin kontrol ve gözetimi sağlamak üzere hazırlanmaktadır.

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAMA HİZMETİ (MSDS-SDS)

Güvenlik Bilgi Formu (GBF), kimya sanayinde çok önemli bir yer tutar ve yapılması zorunlu bir çalışmadır.  Ürettiğiniz ya da  ürettirdiğiniz ve ithal ettiğiniz tüm ürünleri tüketicilerin güvenle kullanmasını sağlamak amacı ile hazırlanmaktadır.  (Malzeme Güvenlik Bilgi Formu / Safety Data Sheet) Türkçe ve/veya İngilizce olarak hazırlıyor, ya da ithal ettiğiniz ürünlere ait MSDS’lerinizi Türkçe’ye tercüme ediyoruz.

Konu ile ilgili her türlü teknik desteği vermek, firmanızın ihtiyaçlarını gidermek  amacı ile  SDS GRUP Danışmanlık  & Kozmetik olarak hizmetinizdeyiz. 

KİMLER GBF-MSDS-SDS HAZIRLAYABİLİR?

MSDS/SDS  hazırlama işlemi teknik bilgi gerektiren ve yasal şartları oldukça detaylı bir işlemdir. Dolayısı ile Güvenlik bilgi formlarını sadece eğitim almış sertifikalı uzmanları hazırlayabilir.

Şirketimizin uzmanları en son değişen yönetmeliğe göre eğitim almış TÜRKAK tarafından akredite TSE tarafından sertifikalıdır.

Firmalar ürüne dair GBF hazırlatırken bilgi ve birikimi yüksek bu konuda uzman kişilerden yardım almalıdırlar. SDS GRUP Danışmanlık  & Kozmetik olarak hizmetinizdeyiz.

ÜTS

Kozmetik Ürün Takip Sistemi

EU

Kozmetik ürünlerde Avrupa Birliği güvenlik değerlendirmesi

Test Formları

Ürünün nitel ve nicel içeriğinin testlere tabi tutulması.

Dermatolojik Testler

Dermatolojik Testleri, güvenlik ve etkinlik testleri olarak yapılmaktadır.

Görüşme Talep Formu

Adresimiz

Oruç Reis Mah. TEKSTİLKENT B-03 Blok No.66 34235, Esenler / İstanbul

Tel : +90 212 438 57 97

Telefon : +90 212 777 87 93 Gsm : +90 532 452 26 28

Çalışma Saatleri

P.tesi - Cuma : 8:00 - 18:00

E-Posta

info@sdsgrup.com